برای شرکتت فاکتور رسمی میخوای موردی نداره ما اونا برات صادر میکنیم
شهرستانی و میخوای کالات زود برسه دستت سریعترین ارسال را با ما تجربه کنید
کالای مورد نظرت در سایت نیست به قسمت کالا های درخواستی برو
IMG-8532

021-40333188

021-40333187

فرق قرص و ژل ماشین ظرفشویی چیست؟

قرص ماشین ظرفشویی چیست؟
یکی از مزایای قرص های ماشین ظرفشویی این است که مانند پودر نیازی به دوز ندارند و به راحتی قابل استفاده هستند، کافی است قرص را در محفظه مواد شوینده قرار دهید. یکی دیگر از جنبه های مثبت استفاده از پودر افزایش قدرت لکه بری است. علاوه بر این، این قرص ها اصطلاحاً پاوربال (Powerball) دارند که شامل تعدادی عملکرد دیگر مانند افزایش چربی زدایی برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی می شود. تفاوت بین قرص و ژل ماشین ظرفشویی این است که قرص ماشین ظرفشویی گرانتر از پودر و ژل مایع است و همچنین برای از بین بردن رسوبات معدنی به چرخه شستشوی طولانی تری نیاز دارد. آنها همچنین نسبت به ژل ها و پودرها انعطاف پذیری کمتری دارند؛ زیرا نمی توان مقدار آنها را برای چندین چرخه ماشین ظرفشویی به دقت اندازه گیری کرد.

ژل ماشین ظرفشویی چیست؟
ژل ماشین ظرفشویی با فرمول خاص برای ماشین های ظرفشویی طراحی شده است. برای شستن ظرف در ماشین ظرفشویی از مواد شوینده ظروف استفاده نکنید؛ زیرا باعث آسیب دائمی ماشین ظرفشویی می شود. ژل های ماشین ظرفشویی مزایای زیادی نسبت به قرص ها و پودرها دارند. تفاوت قرص ماشین ظرفشویی و ژل در این است که ژل ها بر پایه آب هستند. این امر باعث کاهش ساییدگی در هنگام شستن ظروف غذاخوری مانند فنجان و بشقاب می شود. همچنین می توانید مقدار کمی مایع شستشو را به ماشین ظرفشویی خود اضافه کنید تا به ظروف شما کمک کند در پایان چرخه شستشو بهتر شود.

تفاوت قرص و ژل ماشین ظرفشویی چیست؟

فرق قرص و ژل ماشین ظرفشویی چیست؟ تا اینجا با عملکرد قرص و ژل ماشین ظرفشویی آشنا شدید. بنابراین بهتر است تفاوت بین آنها را بدانیم:

قرص جامد و به شکل مربع کوچک است، اما ژل مایع است.
توانایی قرص در حذف روغن بهتر از ژل است.
قرص ماشین ظرفشویی در دمای 110 درجه سانتیگراد در آب حل می شود، اما ژل در هر دمایی قابل حل است.
اندازه قرص مشخص است، یعنی نمی توان آن را کاهش داد. اما می توانید به اندازه دلخواه از ژل استفاده کنید.
نگهداری و استفاده از قرص ها نسبت به ژل ها آسان تر است.
قیمت قرص کمی بالاتر از ژل است و ژل ارزان تر از قرص است.
ژل ها را می توان برای شستشوی سریع استفاده کرد، اما از قرص ها نمی توان استفاده کرد زیرا قرص ها زمان بیشتری برای حل شدن دارند.
طیف انواع قرص برای شستشوی ماشین ظرفشویی بیشتر از ژل می باشد.
قرص ها با انواع ماشین های ظرفشویی سازگار هستند، اما ژل فقط با مدل ها یا ماشین های ظرفشویی خاصی سازگار است.
در ادامه به صورت تخصصی و جامع به تفاوت قرص و ژل ماشین ظرفشویی می پردازیم:

تفاوت قرص و ژل ماشین ظرفشویی از نظر قدرت چربی زدایی:
یکی دیگر از تفاوت های قرص و ژل ظرفشویی در قدرت چربی زدایی آنهاست. از آنجایی که ژل ظرفشویی بر پایه آب است، به راحتی در آب حل شده و ظروف را تمیز می کند، اما آنزیم های موجود در قرص های ماشین ظرفشویی به شستشوی آسان ظروف کثیف کمک می کند. به همین دلیل است که از ژل ظرفشویی برای شستشوی سریع، ظروف حساس به آنزیم ها برای جلوگیری از تیره شدن یا خراشیدگی یا زمانی که ماشین ظرفشویی کاملاً پر نشده است استفاده می شود. اما اگر ظروف خیلی چرب هستند، بهترین شوینده قرص ماشین ظرفشویی خواهد بود. بیشتر خرابی های گزارش شده ماشین های ظرفشویی مربوط به انتخاب مواد شوینده است. به عنوان مثال، هنگام تعمیر ماشین ظرفشویی، بسیاری از افراد از شستشوی ظروف شکایت دارند. استفاده نادرست از مواد شوینده، دستمال مرطوب، قرص یا ژل می تواند این مشکل را ایجاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Logo - JPG File

اپلیکیشن ما را نصب کنید تا همیشه ما در کنار شما باشیم

1-روی دکمه نصب بزنید

2-سیستم عامل گوشی خود را انتخاب کنید

3-در سیستم عامل IOS(آیفون) گزینه share را بزنید و بعد گزینه add to home screen را بزنید

4-حالا ما را در صفحه گوشی خود دارید